देशभर सहिद सप्ताह २०७७ मनाइँदै

कोरोना सङ्क्रमणबाट मर्नेको सङ्ख्यामा नयाँ रेकर्ड, एकै दिन १७ हजार २३५ जनाको मृत्यु

कोरोना सङ्क्रमणबाट मर्नेको सङ्ख्यामा नयाँ रेकर्ड, एकै दिन १७ हजार २३५ जनाको मृत्यु

काठमाडौँ : विगत २४ घन्टामा विश्वभर कोरोना भाइरस सङ्क्रमणबाट १७ हजार २३५ जनाको मृत्यु भएको छ । कोरोनाबाट मृत्यु हुनेको सङ्ख्या अत्यधिक भएको यो नयाँ रेकर्ड हो । यसअघि माघ १ गते १६ हजार २६९ सङ्क्रमितको मृत्यु भएको थियो ।

वर्ल्डोमिटर्सका अनुसार बिहीबार बिहानसम्म विश्वमा कोरोनाबाट मृत्यु हुनेको सङ्ख्या २० लाख ८१ हजार ५४१ पुगेको छ । त्यस्तै विगत २४ घन्टामा ६ लाख ६९ हजार ४०१ कोरोना सङ्क्रमित थपिएपछि विश्वभर कोरोना सङ्क्रमतिको सङ्ख्या ९ करोड ७२ लाख ७९ हजार ७४३ पुगेको छ ।

त्यसैगरी २ करोड ५३ लाख ६९ हजार २३० जना सक्रिय सङ्क्रमितको उपचार भइरहेको र त्यसमध्ये १ लाख १२ हजार ३३७ जनाको स्वास्थ्य अवस्था गम्भीर रहेको समाचारमा जनाइएको छ । ६ करोड ९८ लाख २८ हजार ९७२ जना भने कोरोनालाई जितेर घर फर्किएका छन् ।

कोरोना सङ्क्रमणले सबैभन्दा बढी गाँजेको अमेरिकामा एकै दिन ४ हजार ३०९ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । अमेरिकामा कोरोनाबाट मृत्यु हुनेको सङ्ख्या ४ लाख १५ हजार ८२९ पुगेको छ ।

कोरोना सङ्क्रमणमा दोस्रो स्थानमा रहेको भारतमा सङ्क्रमितको सङ्ख्या १ करोड ६ लाख नाघेको छ भने १ लाख ५२ हजार ९०६ जनाको मृत्यु भइसकेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
error: Content is protected !!