नेकपा नेता कञ्चनको गिरफ्तारीविरुद्ध माघ १० गते नेपाल बन्द घोषणा

गिरफ्तारी तथा दमनका विरुद्ध पूर्ण तागत र सचेतताका साथ सङ्घर्षमा अगाडि बढ्न महासचिव विप्लवको निर्देशन

जनगणतन्त्र कोरियाको महासचिवमा किम जोङ उन निर्वाचित, चिनियाँ राष्ट्रपति सीद्वारा किमलाई बधाई

जनगणतन्त्र कोरियाको महासचिवमा किम जोङ उन निर्वाचित, चिनियाँ राष्ट्रपति सीद्वारा किमलाई बधाई

काठमाडौँ : विश्व–साम्राज्यवादलाई तहसनहस पारिरहेको र आफ्नै किसिमको समाजवादको प्रयोग गरेर विश्वमै नमुना बनिरहेको शक्तिशाली मुलुक जनगणतन्त्र कोरियाका सर्वोच्च नेता किम जोङ उन सत्तारूढ दल कोरियाली वर्कर्स पार्टीको महासचिवमा निर्वाचित भएका छन् । पार्टीको आठौँ महाधिवेशनले उनलाई महासचिवमा निर्वाचित गरेको राज्यद्वारा सञ्चालित कोरियाली समाचार संस्थाले जनाएको छ ।

पार्टीको महासचिवका रूपमा मार्सल किम जोङ उनभन्दा अगाडि किम जोङ इल र त्यसभन्दा अगाडि आधुनिक कोरियाका निर्माता तथा कोरियाली समाजवादका प्रवर्तक किम इल सुङले नेतृत्व प्रदान गरेका थिए । पार्टीको महाधिवेशन र बैठकले किम जोङ उनलाई महासचिव बनाउन सर्वसम्मत निर्णय गरेको पनि समाचारमा जनाइएको छ । महासचिवमा निर्वाचित भएपछि उनी झनै शक्तिशाली बनेका छन् । किम जोङ उन झनै शक्तिशाली बनेको विषय विश्व–साम्राज्यवाद र समाजवादका विरोधीहरूका लागि भने थप टाउको दुखाइको विषय बनेको छ ।

जनगणतन्त्र कोरियाका सर्वोच्च नेता जनगणतन्त्र कोरियाको जनमुक्ति सेनाको पनि सर्वोच्च कमान्डर रहने व्यवस्था छ । मार्सल किम जोङ उन राज्यका अरू पनि धेरै प्रमुख र महत्वपूर्ण जिम्मेवारीमा रहेका छन् । जनगणतन्त्र कोरियाको सत्तासीन पार्टी कोरियाली वर्कर्स पार्टीको महासचिवमा निर्वाचित भएकोमा किम जोङ उनलाई चिनियाँ कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव तथा चिनियाँ राष्ट्रपति सी जिन पिङले बधाई ज्ञापान गरेका छन् । राष्ट्रपति सीले सोमबार महासचिव किम जोङ उनलाई बधाई सन्देश पठाउँदै आगामी कार्यकाल थप प्रभावकारी बनाउन शुभकामनासमेत दिएको समाचारमा उल्लेख छ । सीले महासचिवका रूपमा किमसँगको सहकार्य पनि अझ राम्रो हुने विश्वास व्यक्त गरेका छन् ।

एजेन्सीहरूको समेत सहयोगमा

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
error: Content is protected !!