नेकपा दाङले उडायो एमसीसी सम्झौता खारेज गर लेखिएको बेलुन

नेकपा दाङले उडायो एमसीसी सम्झौता खारेज गर लेखिएको बेलुन

दाङः नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी दाङले एमसीसी सम्झौता विरुद्ध केन्द्रीय चरणबद्ध विरोध कार्यक्रम अन्तर्गत आज जिल्लाका सम्पूर्ण पालिकाका केन्द्रहरुमा एमसीसी खारेज गर लेखिएको बेलुन आकाशमा उडाएको छ ।

नेकपा तुलसीपुर उपमहानगरले व्यापक जनसहभागिताका बिच सिटी जुलुससहित नगर परिक्रमा गर्दै एमसीसी विरुद्धको विरोध कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । तुलसीपुरको सल्यान रोडबाट सुरु भएको विरोध सिटी जुलुस बिरेन्द्र चोक, घोराही रोड, बाहिनी चोक, मदन आश्रित चोक हुँदै बिपी चोकमा पुगेर कोणसभामा परिणत भएको थियो ।
कोणसभालाई सम्बोधन गर्दै नेकपा दाङ जिल्ला कार्यालय सदस्य तथा तुलसीपुर उपमहानगर इन्चार्ज विकासले एमसीसी पास भए नेपाल दोस्रो अफ्गानिस्तान बन्ने बताए । उनले नेपाली संसदवादी दलालहरु नेपाली अनुहारका साम्राज्यवादी दूत भएको समेत बताए । नेता विकासले नेपाललाई चीन घेर्नको लागि उपयुक्त भूगोलको रुपमा प्रयोग गरेर रणमैदान बनाउने अमेरिकी रणनीति कुनैपनि हालत सफल हुन नदिने उद्घोष गरेका थिए ।
सांसदहरुले एमसीसी सम्झौतामा हस्ताक्षर गरे आफ्नो पार्टीले जनयुद्धमा जस्तैगरी गाउँगाउँबाट बाजा बजाएर लखेट्ने चेतावनी दिए । नेपाली जनताले नचाहेको सम्झौता संसदवादी दलहरुलाइ किन मन परेको छ ? नेता विकासले प्रश्न गरे ।

यस्तै कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै अर्का वक्ता नेकपा दाङ जिल्ला कमिटी सदस्य इश्वरीले एमसीसी जस्तो रास्ट्रघाती सम्झौता पास गर्ने धृष्टता गरे जनताले भयंकर ठूलो बिद्रोह गर्ने चेतावनी दिए । नेता इश्वरीले आफुहरु मर्न तयार हुने तर साम्राज्यवादको अतिक्रमण सहेर नबस्ने उद्घोष गरे ।
विरोध कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै अखिल (क्रान्तिकारी) दाङका अध्यक्ष अमरले एमसीसी सम्झौता नेपालको कानुन भन्दामाथि भएको जिकिर गरे । उनले देशमा रहेका बहुमुल्य धातु कब्जा गर्ने, छिमेकी मुलुक चिनलाई आक्रमण गर्न हाम्रो भुगोल प्रयोग गर्ने अमेरिकी रणनीति कुनैपनि हालतमा सफल हुन नदिने उद्घोष गरे । नेता अमरले संसदवादी दलालहरुले इतिहासदेखि गरेका आसमान सन्धि सम्झौता समेत खारेज गर्न माग गरे । जबर्जस्त एमसीसी पास गर्न खोजे सम्पूर्ण युवा, विद्यार्थीहरु राष्ट्र जोगाउन र जनताको मुक्तिका लागि जनमुक्ति सेना बनेर बन्दुक बोक्न बाध्य हुने समेत उद्घोष गरेका थिए।

एमसिसी सम्झौता विरुद्धको विरोधसभाको सहजीकरण नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी दाङ जिल्ला कमिटी सदस्य बिजयले गरेका थिए ।
यस्तै नेकपा शान्तिनगर, दंगीशरण र बबई गाउँपालिकाले संयुक्त रुपमा एमसीसी सम्झौता विरुद्ध सिटी जुलुस र बेलुन उडाउने कार्यक्रम सम्पन्न गरेको जनाएको छ । शान्तिनगर ५ रगैजाबाट सुरु भएको सिटी जुलुस दंगीशरण ६ श्रीगाउँमा पुगेर कोणसभामा परिणत भएको थियो । कोणसभालाई सम्बोधन नेकपा दाङ जिल्ला कार्यालय सदस्य निर्मलले गरेका थिए भने सहजीकरण पार्टी जिल्ला कमिटी सदस्य राजकुमारले गरेका थिए ।

यता नेकपा घोराही उपमहानगरले पनि एमसीसी सम्झौता विरुद्ध सिटी जुलुस र बेलुन उडाएको छ । जुलुस पछिको कोणसभालाई नेकपा दाङ जिल्ला कमिटी सदस्य मोतीले सम्बोधन गरेका थिए भने सहजीकरण पार्टी दाङ जिल्ला कमिटी सदस्य अनिलले गरेको जनाइएको छ ।

यस्तै नेकपा लमही, गढवा र राजपुर गाउँपालिकाले संयुक्त रुपमा लमही, भालुबाङ हुँदै गढवासम्म सिटी जुलुससहित गढवा बजार परिक्रमा पछि कोणसभा कार्यक्रम सम्पन्न गरेको जनाएको छ । कोणसभालाई सम्बोधन नेकपा विशेष कमिटी सदस्य विक्रम, नेकपा दाङ जिल्ला कमिटी सदस्य तथा गढवा राजपुर गाउँपालिका इन्चार्ज सुरजले गरेका थिए भने सहजीकरण नेकपा लमही नगर इन्चार्ज जनकले गरेको जनाइएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

हाम्रो संवाददाताबारे :