अक्टोबर क्रान्तिको शतवार्षिकी भव्य रुपमा मनाइँदै

तस्विर : अक्टोबर क्रान्ति शतवार्षिकी समारोह नागरिक समुह

काठमाडौं : नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीले अक्टोबर क्रान्तिको शतवार्षिकी भव्य रुपमा मनाउने भएको छ ।  पार्टीको हालै पोखरामा  सम्पन्न केन्द्रीय समितिको  बैठकले काठमाडौंको खुलामञ्चमा १०औं हजार  जनमुदायका बीच अक्टुबर क्रान्तिको शतवार्षिकी  कार्यक्रम मनाउने निर्णय गरेको थियो ।   कार्यक्रमलाई नेकपाका  महासचिव विप्लवले  सम्बोधन गर्नुहुने जानकारी पार्टीस्रोतले दिएको छ । रुसमा भी.आई. लेनिनको नेतृत्वमा सन् १९१७ को  अक्टोबर २५ मा जारको सत्ता  ध्वस्त गरी सोभियत सत्ता स्थापना गर्नु भएको थियो ।  रुसी क्रान्ति सम्पन्न  भएकोे १ सय वर्ष पूरा भएको सन्दर्भमा यो वर्षभरि संसारभरका कम्युनिस्ट पार्टी र जनसमुदायले शतवार्षिकी कार्यक्रम मनाउने भएका छन् ।

 २०७४ असोज २८ गते अपरान्ह ३ : ५७ मा प्रकाशित

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

हाम्रो संवाददाताबारे :