नेकपा (माओवादी)ले देशैभरका जिल्ला प्रशासन अधिकृतलाई ज्ञापन पत्र बुझायाे माग पूरा नभए कडा संघर्ष

 

dhankutf1काठमाडौं । २ असोज , 

नेकपा (माओवादी)ले देशैभरका जिल्ला प्रशासन अधिकृतलाई उपभोग्य वस्तुमा कायम हुनुपर्ने मूल्य सूचीसहित सरकारलाई मंगलबार दिउँसाे ज्ञापन पत्र बुझाएको छ ।

माओवादीका पार्टी नेता एवम जिल्ला सेक्रेटरीहरुले सिन्धुली , धनकुटा , बर्दिया   लगायत देशैभरका  माओवादीका पार्टी नेता एवम जिल्ला सेक्रेटरीले नेतृत्वको गएको टोलीले  जिल्ला प्रशासन अधिकृतलाई कार्यलयको कार्यकक्षमै पुगेर सो ज्ञापन पत्र बुझाएको हो ।

ज्ञापन बुझाउँदै नेता जिल्ला सेक्रेटरीले जनताको ढाड भाँच्चिने गरी उपभोग्य वस्तु खाद्यन्न, तरकारी, फलफूललगायतमा चरम मूल्य बढेको भन्दै सबैमा उपभोक्ता मूल्य तोक्न आग्रह गरे । टोलीले तेल, चामल, खाना पकाउने ग्यास, दूध, मासु, शिशुलाई खुवाउने पाउडर दूध, पेट्रोल, डिजल, मट्टितेल जस्ता अत्यावश्यक वस्तुमा तत्काल तुरुन्त ५० प्रतिशत मूल्य घटाउनुपर्ने माग प्रस्तुत गरेको छ ।dhankut


माओवादीले यसअघि नै  पत्रकार सम्मेलन गरी खद्य सम्प्रभुतासहित कालोबजारिया, बिचौलिया, कमिशनखोर, भ्रष्टचार तथा तस्करीविरुद्ध संघर्षको कार्यक्रम गरेको थियो । सोही कार्यक्रमअनुसार ज्ञापनपत्र बुझाएको माओवादी नेताले बताएको  छ ।

यसअघि
चरम महंगीले उपभोक्तालाई छाक टार्नै मुश्किल परिरहको भन्दै माओवादीले काला बजारिया र बिचौलियाविरुद्ध कारवाही संचालन गर्न संघर्षका कार्यक्रम घोषणा गरेको हो । नेता एवम जिल्ला सेक्रेटरीहरुले कालाबजारिया, बिचौलिया, तस्कर र सामान लुकाइराखिएका गोदाममालिक र दलालमाथि तत्काल एक्सन कारवाही गरेमा तुरुन्तै कम्तीमा ५० प्रतिशत कम मूल्यमा उपभोग्य सामान उप्लब्ध गराउन दृष्टान्त प्रस्तुत गरेका थिए ।

साथै जनताका खाद्यमाथिको मौलिक अधिकारलाई स्थापित तथा देशलाई खाद्यन्नमा आम्तनिर्भर गराउनका नै लागि खाद्यसम्प्रभुता संघर्ष अगाडि सारेको बताए । माग सम्बोधन नभए जारी संघर्ष उत्कर्षमा पुर्याउन नेता एवम जिल्ला सेक्रेटरीहरु लगायतले नेकपा (माओवादी) नेतृत्व दिने बताए ।

माओवादीले चामलको मूल्य ३०, प्रतिसिलिण्डर एलपी ग्यासको ९४७ रुपैयाँ दुई पैसा, खाली प्रतिसिलिण्डर १२०० रुपैयाँ, मट्टितेल प्रतिलिटर ४६ रुपैयाँ ५२ पैसा, डिजेल प्रतिलिटर ४८ रुपैयाँ दुई पैसा र पेट्रोल प्रितिलिटर ४८ रुपैयाँ ५३ पैसा तोक्न कायम गर्नुपर्ने मूल्यसूची प्रस्तुत गरेको छ ।

सरकारले चाहे यो मूल्यमा उल्लेखित वस्तुहरु अहिल्यै उपलब्ध गराउन सकिने माओवादीको विश्वास छ । यससँगै कालाबजारियाप्रति लक्षित गरेर माओवादीले ‘गोदाम खोल’ अभियान जारी राखेको छ । टोलीमा माओवादी  जिल्ला सेक्रेटरीहरु लगायत नेता तथा जनवर्गीय संगठनका प्रमुखहरुको उपस्थिति थियो ।

जवाफमा देशैभरका जिल्ला प्रशासन अधिकृतहरुले माग सकारात्मक रहेको र पूरा गर्न आफूले सम्बन्धित निकायलाई जनतालाई प्रत्यक्ष राहत पुग्ने गरी काम गर्न निर्देशन दिने प्रतिक्रिया दिए । जनताको अधिकार र सुविधाको दुहाई दिएर देशैभरका जिल्ला प्रशासन अधिकृतहरुले प्रस्तुत जनताका माग पूरा गर्न इच्छाशक्ति देखाउन सक्छन् त ? सबैको ध्यान खिचिएको छ ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

हाम्रो संवाददाताबारे :